Spojovací materiály


Takový správný muž lká nad kdejakým vyhozeným hřebíkem a doma jej potají narovnává, aby byl opět k použití a když někde nalezne matičku, tak ji doma v šupleti tajně opatruje. Ve skrytu duše doufá, že se pokazí něco, kam bude ta matička pasovat a on to pak vítězoslavně a před celou rodinou opraví. Začež obdrží houf uznání a od manželky štípanou pusu. Jenže ono nic, a tak to zůstává jen jako skryté přání.

hromádka vrutů

Jsou kutilové amatéři, ale také skoro profesionálové. Ti si už nechávají za svou práci platit, tu flaškou slivovice, onde tvrdými Spartami a někdy jen třeba hodinku něhy. Jak z toho či onoho odvádí státu daně raději nebudeme probírat. Nu a ať je to kutil amatér či profík, ani jeden se neobejde bez spojovacích materiálů. Lepidlo, šrouby, vruty a dalších věcí a věciček, které mají účel něco spojit. Někde postačí hřebíky, jinde jsou lepší vruty a někdy je třeba to vyvrtat a spojit masívními šrouby s matkou. To je vlastně takový základ, který je potřeba skoro u všeho. Stejně jako u ptačí budky jako u výroby nové židle.

hromádka vrutů

Jak známo, vruty jsou pevnější než hřebíky, přesněji řečeno, spoje jsou lepší. A dají se kdykoli rozebrat. Jestli pak zase spojit stejně napevno, to už je otázka. Protože tak pevně už vruty sedět nebudou, ale držet to bude. Ono by se o tomto spojovacím materiálu dalo popsat několik knih. Víte kolik druhů vrutů existuje? Je například velký rozdíl mezi obyčejnými vruty a konstrukčními vruty do dřeva quadrofixing? Také je rozdíl v hlavách, tedy v hlavičkách, záleží na tom, jaký potřebujete. A tak z jednoho ční takový klobouček, druhý se do dřeva ukryje a další je něco mezi tím. Také lze na některé použít pouze šroubovák, na jiný jen torx, nebo takzvaný imbus. Každý má své přednosti nebo své nedostatky.

Je pak už jen na vás, co vlastně zvolíte a co budete potřebovat. Každý má jiné preference.

Powered by: Wordpress