Jak funguje bezdrátový teploměr do bazénu
S přicházejícím teplým počasím sníme mimo jiné i o koupání v bazénu. Již nebude trvat dlouho, a začneme je napouštět, v přípravě na koupací sezónu. Ovšem je jasné, že ani za parného léta nechceme lézt do mrazivě ledové vody – a přesně taková bývá v čerstvě napuštěném bazénu. V závislosti na tom, zda jej máme vyhřívaný a také na počasí se pak voda postupně ohřeje. Jak ale poznat, kdy už má tu správnou teplotu?
Pomoci nám mohou speciální teploměry, konstruované tak, aby měřili právě teplotu vody, a nikoliv vzduchu, jak je tomu u těch klasických. Jinak fungují na prakticky stejném principu. A vzhledem k tomu, jak užitečné jsou, není divu, že nějaký má snad každý majitel bazénu. Ovšem je také pravdou, že existuje mnoho nejrůznějších typů, přičemž každý je vhodný pro trochu jiný typ.
Jedním z nich je pak i bezdrátový teploměr do bazénu chlorito.cz. Zatímco ostatní se připevňují drátem buď ke schodišti, nebo jinému výstupku, aby byla udržena jejich poloha, u tohoto bezdrátového tomu tak není. Ten obvykle plave na hladině. Jistě, mohl by být i u dna, avšak to by ztěžovalo čtení hodnot – jak bychom zjistili, jakou má voda teplotu předtím, než do ní vlezeme, když by byl teploměr u dna?
Díky tomu se také nemusíme bát, že se o onen drát řízneme nebo se do něj dokonce zamotáme, což je nebezpečné zvláště u dětí. Ty totiž ještě nemají ani zdaleka tak vyvinuté motorické schopnosti, a navíc v takovéto situaci snadněji ztratí hlavu. O tom, že by to mohlo skončit katastrofou, se asi není potřeba zmiňovat.
Je však faktem, že tento typ teploměru má i své nevýhody. Tou hlavní je, že měří teplotu na hladině, kde je nejvyšší. Může se tedy stát, že se voda bude zdát teplá, avšak když do ní vstoupíme, zjistíme, že u dna je ještě docela ledová. S tím je potřeba při odečítání údajů počítat, abychom pak nebyli nepříjemně překvapeni.